BIEG NIEPODLEGŁOŚCI NA ZNAK RÓWNOŚCI

Miejsce: Poznań, Malta (start: 13.30)
Data: 11 listopada
Godzina: 13.30
Dystans: 5 km
Start/meta: skrzyżowanie ul. Wiankowej z trasą spacerową Malty. [ważna informacja dla wszystkich uczestniczek i uczestników – spotkamy się trochę niżej/dalej od skrzyżowania ul. Wiankowej z trasą spacerową Malty. Start biegu będzie bliżej Malty Ski – poznacie nas po czerwonym namiocie; zmianę sponsoruje budowa nowego placu zabaw dla dzieci

Uczestnicy: kobiety i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy, seniorki i seniorzy, maratonki i maratończycy, biegowe debiutantki i debiutanci, rowerzystki i rowerzyści, rolkarki i rolkarze. Wszyscy, którzy czują się wolni i równi. Trasę naszego biegu można przebyć na wózku inwalidzkim, hulajnodze, w każdy dogodny dla Was sposób.

Bieganie jest najbardziej demokratycznym sportem, jaki można sobie wyobrazić. Fizycznie to po prostu ruch, przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu, infrastruktury, nie jest obostrzony regułami, nakazami, przepisami. Metaforycznie podczas biegu czujemy się wolni i odpowiedzialni za to, gdzie i w jaki sposób dotrzemy, co zobaczymy po drodze, kogo spotkamy i kogo, mijając, pozdrowimy. Bieg to spotkanie z własnymi możliwościami i z innymi ludźmi, którzy także podążają do przodu. Bieganie to też próba wyzwolenia się z własnych ograniczeń.

cube-2W bieganiu różni nas wiek, płeć, doświadczenie, pochodzenie, status społeczny, technika – ale łączy chęć ruchu, podążania do przodu i przełamywania ograniczeń. Dlatego to właśnie wspólny bieg pod hasłem RÓWNOŚCI jest dla nas najlepszym sposobem świętowania dnia, w którym wolność, niepodległość i niezawisłość są odmieniane przez wszystkie przypadki, są na ustach wszystkich.

11 listopada jest naszym świętem. Tego dnia proponujemy, aby założyć patriotyczne koszulki i uhonorować to święto wspólnym biegiem. Wokół poznańskiej Malty pobiegniemy z hasłami, które są podstawą naszej Konstytucji. Polska ma piękną tradycję bycia państwem otwartym i akceptującym różnorodność. Nasza Konstytucja 3 maja była druga Konstytucją w świecie; jako 3 państwo na świecie wprowadziliśmy prawa wyborcze dla kobiet i jako jedni z pierwszych znieśliśmy prawo, które nakazywało zamykać w więzieniach osoby nieheteroseksualne. W polskich granicach swego czasu w zgodzie mieszkało i żyło wiele mniejszości narodowych i etnicznych.

Jesteśmy narodem kochającym wolność. Aby uczcić wolność i niepodległość, 11 listopada będziemy biegać nad Maltą.

Ale także, dzięki biegowi, bez wyrzutów zjemy kolejnego świętomarcinskiego rogala!

Chcesz uczcić 11 listopada razem z nami? Przyłącz się do nas na Malcie!

Pobierz, uważnie przeczytaj, wydrukuj i wypełnij ZGŁOSZENIE UCZESTNIKA, UCZESTNICZKI. 

Podpisane zgłoszenie przynieś w dzień biegu na linię startu, gdzie czekać będzie na ciebie koszulka i chorągiewka. 

Zapoznaj się także z Regulaminem: REGULAMIN BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI NA ZNAK RÓWNOŚCI

Zainteresowani uczestnictwem w Biegu muszą dokonać zgłoszenia uczestnictwa: biegrownosci@gmail.com

Kontakt:
Maciej Duda: mcjduda@gmail.com
Aleksandra Sołtysiak soltysiak.aleksandra@gmail

Bieg jest spontaniczną inicjatywą dobrowolną i bezpłatną, dlatego też organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zdarzenia losowe, które mogą nastąpić w trakcie jego trwania.

Bez tytułu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s