HOMORODZICE

W Polsce niemożliwa jest dyskusja na temat posiadania i wychowywania dzieci przez pary czy samotnych rodziców homoseksualnych.  Dlaczego?! Z kilku powodów. Po pierwsze mamy problem z rodzicielskim coming outem homoseksualnych rodziców – takowy niestety dotychczas nie nastąpił. Do tej pory żadna z osób homoseksualnych  publicznie nie opowiedziała o swoim rodzicielstwie, a jeśli to zrobiła, to na forum, które było jej przychylne. Efekt braku takich działań jest jednoznaczny. Nie ma pozytywnego przykładu, ani też języka, na którym można by oprzeć debatę. Oficjalnie nie ma praktyki, ani teorii. Homorodzice pozostają niewidzialni i niemi. W związku z tym nie nastąpi także żadna wymiana argumentów dotyczących adopcji przez pary homoseksualne. Co z tym zrobić? Należy zbudować manifest, który uderzy w kilka niesprawdzonych, niezweryfikowanych a co za tym idzie niesprawdzonych przekonań na powyższy temat. Trzeba zebrać garść oczywistych oczywistości:

 1. Homoseksualizm nie oznacza bezpłodności.
 2. Homoseksualizm nie oznacza egoizmu.
 3. Homoseksualizm jest praktyką seksualną, która nie determinuje życia rozrodczego.
 4. Osoby homoseksualne mogą się rozmnażać, nie zabroni im tego żadne prawo naturalne, społeczne, kulturowe czy polityczne.
 5. Homoseksualizm nie waloryzuje rodzicielstwa.
 6. Homoseksualizm nie upośledza ani rodziców, ani dzieci na podłożu psychicznym, społecznym, ekonomicznym.

Osoby homoseksualne mogą mieć dzieci! W zależności od płci biologicznej mogą zapładniać i rodzić. Potomstwo może posiadać i wychowywać każdy gej i każda lesbijka. A priori nie wychowają swoich dzieci ani gorzej, ani lepiej od osób heteroseksualnych. Jednopłciowe pary nie upośledzają społecznie, psychicznie ani kulturowo żadnego  członka grupy, którą tworzą.  Żyjąc w społeczeństwie  polskim, potrafią zbudować trwałe relacje partnerskie, macierzyński i ojcowskie. Mogą być ojcami i matkami. Homoseksualna praktyka seksualna nie zabrania heteroseksualnych aktów prokreacyjnych, a tak właśnie seks postrzega większość instytucji nadzorujących nasze życie społeczne. Tym samym tworzy się podwójną normę, która od samego początku jest mylnie usankcjonowana. Dopiero w chwili, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że homoseksualizm nie wyklucza rodzicielstwa, a tylko dzięki nadużyciu instytucjonalnej władzy zostaje rodzicielsko upośledzony, będziemy mogli opowiedzieć o lesbijskim i gejowskim rodzicielstwie.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “HOMORODZICE

 1. Witam i przepraszam, że tak nic nie napiszę od siebie, ale akurat mam pusto w głowie. Wlepię jedynie swój autoreportaż o dziecku, które współwychowujemy z mężem jako „ojcowie zastępczy” od sześciu lat (tekst pochodzi sprzed trzech):

  https://docs.google.com/document/pub?id=1OFvwbJq_BH0r3v5WGqZ0uu49lK5IcciSVKPdst7rmkU

  (Oczywiście jeśli macie ochotę, to możecie sobie śledzić wydarzenia na moim blogu tutaj na wordpressie).

  • super! bardzo dziękujemy za link, naprawdę super sprawa. pozwolimy sobie linkować na naszym fb i jeszcze spróbujemy coś napisać o Waszym blogu! naprawdę super sprawa!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s